Logorytmiczne zabawy

“Giętki języczek”

Miesiąc luty w przedszkolach rejonu wileńskiego zaowocował zintegrowanym projektem  umiejętności językowych i muzycznych  „Giętki języczek”. Ostatniego dnia lutego odbyło się święto wieńczące projekt „Giętki języczek”.  Projekt połączył logopedów i nauczycieli muzyki rejonu wileńskiego na zajęciach praktycznych z logorytmiki. W ciągu kilku tygodni uczestnicy prowadzili zajęcia z logorytmiki z wychowankami w swoich przedszkolach, a 29 lutego wszyscy spotkali się w gościnnych progach żłobka-przedszkola w Niemeżu.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szkoły-przedszkola „Malowany latawiec” z Wojdat, żłobek-przedszkole z Niemenczyna, żłobek-przedszkole z Majszagoły oraz gospodarze, czyli żłobek-przedszkole z Niemieża. Święto odwiedził też Tygrysek, który swoim fikuśnym podskokiem zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy. Przybyli goście mieli możliwość nie tylko oglądać i słuchać, ale też uczestniczyć praktycznie w zajęciach. Każdy uczestnik podzielił się doświadczeniem z przeprowadzanych zajęć integrowanych z wcześniejszego etapu projektu.

Zebrani pedagodzy cieszyli się z możliwości podzielenia się wiedzą z kolegami po fachu.  Wymiana doświadczeń pomoże w przyszłości udoskonalić zajęcia logorytmiczne z dziećmi w przedszkolu.  Pozytywne skutki takich zajęć zaowocują w dzieciach i pomogą im w rozwoju.